Düğün öncesi uğramak ADETTENDİR.

Takım Elbise Seçimi

Takım Elbise Seçimi

Takım Elbise Seçimi

Kıyafet seçimi insanlar karşısında ilk intiba açısından büyük önem taşır. Aynı zamanda insanın kendini iyi ya da kötü hissetmesinde de önemli rol oynar.

Takım elbise giymenin, kişilerde kuvvetli ve yetkili hissetme yönünde olumlu katkıları olduğu söyleniyor. Özel günlerin ve iş hayatının vazgeçilmez unsuru olan takım elbiseler, farklı renk ve modelleri ile vitrinlerde yerini almaya devam ediyor. Stil uzmanları her yıl için farklı model akımlarını takım elbise markaları ile buluşturuyor.
 
Her yıl yenilenen erkek giyim modasında takım elbiseler de nasibine düşeni alıyor elbette. Kesimden, renge, pantolon boylarından, genişliğine kadar birçok değişiklik yapılıyor. Klasik severlerin vazgeçilmezleri olan takım elbise kombinleri aynı zamanda şıklığı da temsil ediyor. Sportif giyinmeyi tercih edenler için bile, özel tasarım takım elbiseler mevcut. Giyimine özen gösterenlerin kombini tamamlamak için takım elbise altına ayakkabı tercihinde oldukça titiz davrandıklarını görüyoruz.  Ayakkabı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken noktaların başında, elbette ki takımınızın rengi yer alıyor. Gri bir takım tercih ettiğinizde, kesinlikle siyah ayakkabı tercih etmelisiniz. Tabi işinizin ciddiyetine göre bu renk kahverengi ile de yer değiştirebilir. Diğer yandan kahverengi takım elbise kullandığınızda, altına giyeceğiniz ayakkabı kahverengi ve tonları olmalıdır. Siyah takım elbise kullanacaklar için sözü dolandırmaya bile gerek yok, bildiğiniz siyah deri ayakkabı kullanmalısınız. Bir de takım elbise altına spor ayakkabı giymek isteyen rahatına düşkün olanları göz önünde bulunduracak olursak, kullanılacak takımın çok keskin ve zarif olmaması tavsiye edilebilir. Örneğin mavi bir gömlek ile mavi spor ayakkabı kombinlenebilir.
 
Giydiğiniz takım elbise sizi ve kimliğinizi yansıtacağından dolayı, aksesuarından kullandığınız ayakkabıya kadar, titiz bir şekilde seçmelisiniz. Yani diyeceğim o ki; dünyanın en pahalı takım elbisesini de alsanız, üzerinize oturmadığı takdirde istediğiniz sonuca ulaşmış olmaz ve boşa para vermiş olursunuz. Her ne kadar son yılların trendi haline gelen dar kalıplı takım elbiseler tercih ediliyor olsa da maalesef bu tarz takımlar her insanın vücuduna uygun olmuyor. Kilolu birine bu dar kesimleri tercih etmek tamamen yanlış bir davranış olacaktır. Takım elbise bedenleri onu kullanacak olan kişi ile tam bir uyum içerisinde olduğunda bütünlük sağlamış olacaktır.