Düğün öncesi uğramak ADETTENDİR.

Takım Elbise Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Takım Elbise Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Takım Elbise Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Özel günlerin ve iş hayatının vazgeçilmez kıyafeti olan takım elbiseler konusunda seçici davranmak kendi sitilinizi ortaya koymanızda yardımcı olacaktır.

Takım elbise alırken nelere dikkat edersiniz mesela? Renk, desen, kalıp gibi faktörler eminim ki ilk sıralarda yer alıyordur. Takım elbise alırken nelere dikkat edersiniz mesela? Renk, desen, kalıp gibi faktörler eminim ki ilk sıralarda yer alıyordur. Bakımlı bir görünüm için gömleğinden yeleğine kadar uyum içerisinde takım elbiseleri tercih etmeniz yerinde bir davranış olacaktır. Dolabınızda takım elbise askılığında duran eski modelleri hala saklıyorsanız, değiştirmeniz gerektiğini anlatan bilgiler aktaracağız sizlere.
 
Öncelikle dikkat etmeniz gereken şey takım elbise bedenleri olacak elbette. Çünkü büyük beden bir vücut için dar kalıp takımlar rahat olmayacağı gibi, görüntü bakımından da hoş durmayacaktır. Kullanacağınız takımlarda eğer kısa boylu iseniz; mümkün olduğunca düz kesim, pilisiz pantolon yada zayıfsanız; dar paça olanını tercih etmelisiniz. Çünkü bu durum sizi daha uzun göstermeye yardımcı olacaktır.
 
Takım elbise yelekli tercih edilecekse muhakkak bedene uygun olmalı; ne çok bol, ne de korse gibi daracık yelekler tercih edilmemelidir. Gömlek uyumu konusunda takımınız mavi ve siyah gömlek gri renge; beyaz gömlek ise siyah takıma uygundur. Gömlek seçiminde devrik manşetli tercih ederek, kol düğmesi ile kombine ederseniz şıklıkta yanınıza kimse yaklaşamaz diye düşünüyoruz. Kullanacağınız kravat ne uzun ne kısa olmalı, tam olarak kemerin üzerinde bulunmalıdır. Kravat rengi seçiminde gömlek ve cekete en uygun ren seçeneğini tercih etmeniz yerinde bir davranış olacaktır.
 
Takım elbise ayakkabıları seçerken elbette içinde bulunduğunuz mevsime göre hareket etmenizde fayda var. Takım elbise altına botlar kış günlerinde size şıklığı sunacak en özel tasarımları ile vitrinlerde yerini almaktadır. Birde takım elbise altına spor ayakkabı tutkunları bulunmakta. Bu tarz giyimden hoşlananlar genellikle dar kesim pantolon ve kısa boy pantolonlu takımları tercih etmektedirler.
 
Almayı düşündüğünüz takım elbise modelinde en çok koyu ve düz renkleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Çok fazla çizgili modellerin modası hemen geçeceğinden dolayı, düz kumaş ve siyah, lacivert, füme renklerden şaşmayın diyoruz. Yaz günleri için açık renkleri de tercih edebilirsiniz tabi. Her markanın kendisine has modelleri bulunmakta. Takım elbise fiyatları cebinizi yakmasın istemiyorsanız, takım elbise kampanyalarını internet üzerinden takip ederek indirime girdiğinde almanız akıllıca bir davranış olacaktır.