Düğün öncesi uğramak ADETTENDİR.

Damatlık Kombinler

Damatlık Kombinler

Damatlık Kombinler

Evlilik hayatına adım atan beylerin, en heyecanlı ve bir o kadar da kararsız oldukları dönem; elbette ki düğünde giyecekleri damatlık seçimidir.

Hangi renk olacağından tutun da, modeli markası gibi birçok etken akıllarda soru işareti bırakır. Aslında bu özel günde seçiminizi yaparken en çok dikkat etmeniz gereken şey; sizin tarzınızı yansıtan ve aynı zamanda modern çizgiler taşıyan damatlık modelleri tercih etmek olacaktır. Elbette seçmiş olduğunuz damatlık modelleri 2018 yılı için tasarlanmış olursa gözleri bir anda üzerinize çekmiş olursunuz. 
 
Son yıllarda tasarımcılar en çok gelin ve damat uyumuna dikkat çekiyor. Bu kapsamda damadın kravatı ya da papyonu, gelin çiçeği ile kombinlenerek davetlilere adete göz zevki yaşatıyor. Damatlık takım elbise renkleri seçilirken, en çok kişinin kendi tenini açacak renkler olması tavsiye ediliyor. Boy ve kilo oranları da bu seçimin en belirleyici unsurları arasında yer alıyor. Tamamen kusursuz bir damatlık için kol düğmeleri, gömleği, damatlık ayakkabılar, papyon, mendil gibi her detay en ince ayrıntısına kadar gözden geçirilmelidir. En ufak bir ayrıntı dahi bütünü teşkil ettiğinden dolayı, oldukça seçici davranmak gerekir. Damatlık smokin seçiminde, üzerinizde taşıyacağınız kostümün yalnızca yakası, kruvaze ya da şal yaka olarak değişir. Siyah renk olup yırtmacı bulunmayan bu tasarımda, saten yaka vazgeçilmezdir. Modern düğünlerin vazgeçilmez damatlıklarından biri olarak tercih edilir.
 
Bildiğiniz gibi erkeklerin fıtratı hanımlardan farklıdır ve çok fazla aksesuar tercih etmezler. Bu nedenle damatlıklarda tamamlayıcı unsurlar genellikle; kravat, kol düğmesi ve yaka çiçeği olarak sınırlıdır. Damatlık ayakkabılar ve kemer de diğer tamamlayıcı unsurlar arasında yer alır. Damatlık ayakkabı seçiminde genellikle rugan tercih edilir. Şöyle diyebiliriz ki; düğün gecesinin parlayan yıldızı olan damat adayı, düğün mekanını göz önünde bulundurarak, gelin adayı ile uyum içerisinde, kendi bedenine ve ten rengine uygun damatlık takım elbise seçerek en iyi tercihi yapmış olacaktır. Damatlık altına ayakkabı seçiminde de yine çok fazla kafa yormadan oldukça şık görünümlü bir rugan ile kombini tamamlamış olacaktır. Seçiminizi yapmak için damatlık fiyatları da önemli bir etken olacağından, her markanın ürünlerini incelemenizi tavsiye ederiz.